Manifestacja “Popieramy Energetykę Jądrową w Polsce”

Zostaliśmy partnerami podczas manifestacji “Popieramy energetykę jądrową w Polsce”, która odbędzie się w Warszawie dnia 14/09/2019 o godzinie 13:00 pod Pomnikiem Mikołaja Kopernika.

Organizatorem głównym jest: Obywatelski Ruch Na Rzecz Energetyki Jądrowej.

Główne założenia: 
– Chcemy czystego powietrza w naszym kraju
– Nie chcemy umierać przedwcześnie wdychając rtęć, metale ciężkie czy benzopiren!
– Chcemy wyjść z energetycznego ubóstwa. Dołączyć cywilizacyjnie do Europy i Ameryki Północnej. A nie być tylko geograficznie częścią Europy.
– Elektrownia atomowa dostarcza względnie tanią energię wytwarzaną w sposób ekologiczny i z wydajnością nie osiągalną dla żadnej technologii bazującej na procesie spalania. 
– Nadać zupełnie nowy impuls w technologicznym rozwoju Polski, energetyka jądrowa ze względu na swoje wymogi i standardy jest silnym impulsem rozwijającym i wprowadzającym na wyższy poziom całą gospodarkę.
– Zapewnić Państwu Polskiemu i Pomorzu energetyczne bezpieczeństwo a społeczeństwu i gospodarce względnie tanią energię
– Zapewnić pracę ludziom na Pomorzu i nie tylko. Skończyć raz na zawsze z bezrobociem w rejonie budowy EJ. Że to jest możliwe, pokazuje przykład budowy Żarnowca w latach 80-tych.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w wydarzeniu! Przejdź do wydarzenia: “Manifestacja Popieramy Energetykę Jądrową w Polsce”