Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą entuzjastów energetyki jądrowej i zarazem eksploratorów, głównie z województwa pomorskiego. Interesuje nas historia oraz zwiedzanie opuszczonych miejsc tzw. urban exploration. Cała nasza grupa miała okazję do tej pory odwiedzić kilkukrotnie Czarnobylską Strefę Wykluczenia w Ukrainie oraz wiele obiektów wojskowych i przemysłowych w Polsce. Obiekty te pozostawione na działanie natury, tak jak tereny Elektrowni Jądrowej w Żarnowcu wkrótce znikną. Misją tej strony jest utrzymanie o nich pamięci oraz przedstawienie i wyciągnięcie wniosków z fatalnej w skutkach decyzji o zaniechaniu budowy EJŻ.

Wszystko co pozostawiamy po sobie można nazwać historią. Jako, że interesuje nas eksploracja opuszczonych miejsc to Elektrownia Jądrowa w Żarnowcu stanowi dla nas bardzo ważny obiekt. Postanowiliśmy poświęcić kilka lat na zebranie materiałów, historii, przedmiotów pochodzących z okresu budowy, a także dotrzeć do ludzi pracujących wówczas na jej terenie. Ta strona stanowi swego rodzaju skarbnicę, podręcznik historyczny dotyczący budowy jednego z najbardziej niedostępnych do eksploracji obiektów w Polsce i ma za zadanie zachować pamięć o ludziach i technologii zaangażowanej w to wielkie przedsięwzięcie.

Jeżeli już zawitałeś lub zawitałaś tutaj to możesz nam pomóc! Bardzo nam zależy aby w dalszym ciągu szerzyć historię oraz poszerzać swoją wiedzę i doświadczenia w temacie EJ Żarnowiec. Jeżeli posiadasz jakieś materiały, opowieści, jesteś w stanie nam udzielić wywiadu to bardzo prosimy skontaktuj się z nami pod adresem e-mail: ejzarnowiec@gmail.com

Celem tej strony jest rzetelne przekazanie informacji o budowie EJŻ (i jej zaniechaniu), jak i szerzeniu przekazu o konieczności wybudowania w Polsce nowoczesnej elektrowni jądrowej. W przyszłości chcemy stać się centrum koordynacji wsparcia społecznego dla tego, jakże ważnego przedsięwzięcia. Będziemy liczyć i na Twoją pomoc!