Blog

Podsumowanie i dalsze plany

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom, które odwiedziły naszą stronę. Od premiery odnotowaliśmy ponad 10 tysięcy unikalnych wejść oraz ponad 35 tysięcy wyświetleń strony! Uważamy to za ogromny sukces. Otrzymaliśmy od Was dużo pozytywnych słów, a to dodało nam jeszcze więcej zapału do dalszego rozwinięcia projektu.

Teraz oficjalnie możemy powiedzieć, że na 4 dni przed premierą nasza pierwsza wersja strony miała ogromne problemy techniczne związane z zainstalowaniem złośliwego skryptu rozsyłającego SPAM. Wymagało to zmiany serwera, zainstalowania nowego skryptu oraz uzupełnienia treści. Cała redakcja siedziała po nocach aby wystartować w obiecanym terminie. Mimo wielkiej presji, wszystko się udało! 

Podziękowania należą się również dla całej grupy redakcyjnej, którą postaram się przedstawić poniżej. Bez nich nic by nie powstało.

Redaktor Naczelny: Maciej Melańczuk
Zawodowo pracujący w sektorze transportu międzynarodowego na stanowisku operacyjnym. Pomysłodawca, założyciel i projektant strony. Eksplorator opuszczonych miejsc, z ogromnym naciskiem na obiekty przemysłowe. Zainteresowany tematem Elektrowni Jądrowej w Żarnowcu od 2010 roku. W swoim dorobku uczestnik eksploracji Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. 

Redaktor: Michał Smyczyński
Absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej, zawodowo związany z branżą IT i projektów badawczo-rozwojowych. Pasjonat energetyki jądrowej, w redakcji pełniący funkcję redaktora technicznego i naukowego. Podróżnik i entuzjasta turystyki górskiej, pamiętający budowę elektrowni w latach 80 i zainteresowany jej dokumentacją od 2004 r.

Redaktor: Rafał Borkowski
Pedagog, nauczyciel, wychowawca młodzieży. Pasjonat energetyki jądrowej, “zarażony” URBEXem, uczestnik kilku wypraw do Strefy Zamkniętej wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Zainteresowany tematem Elektrowni Jądrowej w Żarnowcu od 2012 roku.

Redaktor: Marcin Kostrach
Absolwent szkoły elektrycznej w Wejherowie. Pasjonat tematyki związanej z eksploracją wszelkiego rodzaju opuszczonych miejsc. Uczestnik wyprawy do Czarnobylskiej strefy wykluczenia. Od kilku lat dokumentujący zmiany czasowe na obiekcie EJŻ. Kolekcjoner wszelkich dokumentów, gadżetów związanych z EJŻ.

Wsparcie foto/IT: Paweł Suder
Z multimediami związany od 2000 roku. Od 12 lat skupia się na budowie profesjonalnego wizerunku firm i przemysłu poprzez dostarczanie klientom nowoczesnej fotografii. Fotograf i operator drona. Eksplorator opuszczonego przemysłu. Dwukrotnie dokumentował tereny EJ w Żarnowcu. Czterokrotnie uczestniczył w wyprawach do Strefy Zamkniętej wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Wykonał ponad 18000 zdjęć ZONY: w podziemiach; w trakcie samodzielnej całodniowej eksploracji bez przewodników; na licznych dachach; po zmroku; w miejscach niedostępnych bez pontonu, ze szczytu dźwigów oraz przez ponad 2 godziny z pokładu śmigłowca Mi-2. Posiada kolekcję 2000 archiwalnych oraz kilkaset nigdy nie opublikowanych zdjęć z Czarnobyla.

Dziękujemy również wszystkim redakcjom, które zainteresowały się naszym projektem. Były to min. Twoja Telewizja Morska, Nadmorski24.pl, Radio NordaFM, Gazeta Wyborcza, Dziennik Bałtycki oraz portale branżowe takie jak: LicznikGeigera.pl, Nuclear.pl

Ogromne słowa uznania należą się również dla Narodowego Centrum Badań Jądrowych za zgodę na publikacje obszernych materiałów. 

Dziękujemy wszystkim za nadesłane zdjęcia/filmy oraz za zgody na ich publikację.

PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ

Projekt nie wygasł w dniu premiery, w dalszym ciągu planujemy jego rozwój. Głównymi założeniami jest szerzenie wiedzy o samej budowie EJ Żarnowiec. Posiadamy zapas materiałów, które pozwolą rozwinąć historię jeszcze bardziej. Wersja strony w dniu premiery jest podstawą do budowy i dalszego rozwoju naszego projektu. Przyznamy, że nie chcieliśmy wrzucać od razu wszystkiego aby strona mogła być na bieżąco aktualizowana.

W przyszłości chcemy organizować wystawy oraz prelekcje dotyczące historii Elektrowni Jądrowej w Żarnowcu. Abyśmy byli w pełni przygotowani potrzebujemy jeszcze trochę czasu oraz środków finansowych. Jesteśmy w trakcie nawiązywania współpracy z partnerami aby odpowiednio zabezpieczyć posiadane przez nas archiwa. Na tym etapie chętnie zaczniemy komunikację, ze wszystkimi jednostkami, które byłby zainteresowane zorganizowaniem wystawy/prelekcji. 

Nasz projekt wystartował oficjalnie w formie ogólnodostępnej. Niesie to ze sobą koszty takie jak utrzymanie domeny oraz serwera. Staraliśmy się ograniczyć maksymalnie koszta, dlatego witryna została założona przez nas. Wymaga to jeszcze doszlifowania za pomocą płatnych elementów. W dalszym ciągu poszukujemy sponsorów, którzy pomogą nam w kwestii przygotowania materiałów takich jak ulotki, roll-upy wystawowe, antyramy oraz inne niezbędne materiały dla zorganizowania profesjonalnej wystawy.

Chcielibyśmy również przekazać, że w dalszym ciągu poszukujemy materiałów dotyczących budowy tj. zdjęć, filmów, gadżetów. Każdą osobę posiadającą jakieś pamiątki zapraszamy do kontaktu bezpośredniego przez formularz kontaktowy, stronę na Facebooku lub drogą e-mail.

Serdecznie dziękujemy wszystkim jeszcze raz za zaangażowanie, wszelkie tego typu informacje organizacyjne będą umieszczane właśnie w trefie BLOG, w której teraz się Państwo znajdują.

 

W imieniu swoim oraz redakcji
Maciej Melańczuk